Филаделфия 76-ърс увеличи преднината си на върха в класирането на

...

Филаделфия записа седма победа за сезона в НБА

Филаделфия 76-ърс усили преднината си на върха в класирането на Източната конференция в НБА, откакто се наложи над Детройт със 109:98 като посетител. Така играчите от Старата столица на Америка имат към този момент 7 победи от 9 мача и дръпнаха пред Чикаго и Маями. Сет Къри вкара 23 точки, а тоталната запаса Тайриси Макси добави 20. Въпреки че бяха с много окъсяла аварийна скамейка- единствено с осем индивида в протокола, гостите държаха събитията под надзор. Те стартираха четвъртата част с 6 точки преднина- 88:82. След това вкараха 9 следващи точки и поведоха с 97:82, което се оказа решаващо. Жорж Нианг вкара четири следващи точки и общо приключи с 14. Домакините нямаха причини и не съумяха да понижат пасива си под 10 точки. Джоел Ембийд приключи мача с 19 точки и 9 рибаунда, а Фуркан Коркмаз трябваше да отпадне от сметките преди мача поради разтежение на китката. За домакините Джерами Грант приключи с 27 точки, а Кейд Кънингам с 18.

Юта Джаз също взе победа като посетител, надделявайки със 116:98 над Атланта. Джазмените имат 7 победи от 8 мача. Джордан Кларксън може би се връща към най-хубавите си дни, откакто вкарвайки 30 точки след поредност от четири слаби мача. Голямата звезда на гостите Донован Мичъл не игра поради разтежение на десния гален. За сметка на това Боян Богданович добави 23 точки, а Руди Гоберт 13 и 15 битки. За домакините от щата Джорджия Трай Йънг вкара 21 точки, а Де'Андре Хънтър прибави 14. Бостън Селтикс нанесе втора загуба през сезона на Маями, побеждавайки го като посетител с 95:78. Джейлън Браун вкара 17 точки, само че отличната отбрана на зелено-белите свърши огромната работа, спирайки Джими Бътлър от Маями единствено на 20 точки. Денис Шрьодер остана с 14 точки, Аарън Несмит добави 13, а Ромеро Лангфорд- 12. Въпреки това Бостън остава с негативен баланс от началото на сезона, като в девет мача има единствено 4 победи и се подрежда на 11-о място в цялата Източна Конференция.

Канадската сензация на Оклахома Сити Шей Гилджес-Александер вкара 28 точки, от които 11 в четвъртата част при триумфа над Лейкърс със 107:104 като посетител. Това е едвам втора победа за Тъндър от началото на сезона и те си остават на последното място в Северозападната дивизия. Лейкърс са на 3-о място в Тихоокеанската с 5/4. Гостите наваксаха 19 точки недостиг, а Гилджес-Александер, доста мощно се включи най-после и Кенрич Уилямс с 13 точки общо, само че 9 пристигнали в последната четвърт. Така Тъндър реализираха първа победа от осем мача насам. Голямата звезда на Лейкърс ЛеБрон Джеймс не игра поради проблем с коремен мускул, а Антъни Дейвис вкара 29 точки и взе 18 битки. Накрая на мача той не беше пълностоен в състава на Езерняците поради травма на пръстите на дясната ръка. Ръсел Уестбрук наниза 27 точки, само че най-после на срещата направи смешен опит да вкара и пропусна шанса да изравни резултата против някогашния си тим.