Фейенорд разгроми с 5:1 градския си съперник Екселсиор (Ротердам) и

...

Фейенорд се възползва от грешните стъпки на Аякс и ПСВ

Фейенорд разгроми с 5:1 градския си противник Екселсиор (Ротердам) и излезе еднолично отпред в класирането на Ередивизи. Отборът на Арне Слот изненадващо се оказа в ролята на догонващ още в 4-ата минута, когато Кензо Гудмейн даде преднина на Екселсиор. След това обаче домакините бяха безмилостни и до почивката направиха поврат с голове на Себастиан Шимански и Оркун Кьокджю. През второто полувреме двамата се разписаха още по един път, а Патрик Волемарк оформи крайния резултат.

Фейенорд има 33 точки и приключва календарната година с задатък от 3 точки пред огромните си противници Аякс и ПСВ Айндховен. Вчера Аякс не съумя да победи новобранеца Емен (3:3), а ПСВ отстъпи с 0:1 на АЗ Алкмаар, който е 4-и в подреждането с 29 точки и също е забъркан в борбата за купата.

В другите мачове от неделната стратегия на 14-ия кръг НЕК Неймеген съкруши Валвайк с 6:1, Хееренвеен победи Камбуур с 2:1, Грьонинген отстъпи на Фортуна (Ситард) с 2:3, а Го Ахед Ийгълс направиха 2:2.