Фейенорд победи Лацио с 3:1 у дома в мач от

...

Мексиканската голова машина на Фейенорд не пожали и Лацио

Фейенорд победи Лацио с 3:1 вкъщи в мач от група Е на Шампионска лига. Два гола за триумфа на ротердамци на " Де Кайп " вкара Сантиаго Хименес (31,74.). а един път се разписа Рамиз Зеруки (45). За " орлите " прецизен беше Педро Родригес от дузпа в 83-ата минута.

С триумфа Фейенорд събра 6 точки и най-малко краткотрайно излезе отпред в групата. Лацио е трети с четири точки.

Нидерландският гранд стартира по-добре мача и сътвори няколко положителни благоприятни условия за гол. В 25-ата минута Калвин Стенгс с чудесно подаване изведе Сантиаго Хименес самичък срещи вратаря, а мексиканецът съумя да го трансферира. Попадението беше анулирано поради засада.

Все отново ротердамци стигнаха до гол в 31-ата минута. Тогава Матс Вифер направи двойно със Стенгс и откри Хименес с тил към вратата. Нападателят се обърна и с прекрасен удар матира Иван Проведел за 1:0.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Фейенорд вкара втори гол. Стенгс проби отляво, навлезе във вътрешността и подаде към Рамиз Зеруки. Алжирецът със мощен удар в горния десен ъгъл вкара за 2:0.

Лацио имаше златна опция да върне едно попадение в 57-ата минута, когато Матиа Закани се спарви с Маркос Лопес отдясно и навлезе в наказателното поле и пусна паралелен пас към Тати Кастеянос, който от няколко метра не откри очертанията на вратата.

Фейенорд вкара третия си гол в 74-ата минута, когато Рамиз Зеруки проби през центъра и комбинира с Алиреза Джаханбакш, който сви топката за Куинтен Тимбер. Нидерланецът насочи удар, който Проведел избави, само че топката се озова в Хименес, който не сбърка за 3:0.

В 83-ата минута Маркос Лопес фаулира Кастеянос в наказателното поле. Главният рефер Тобиас Щилер уточни бялата точка, а зад топката застана Педро Родригес, който не сбърка за крайното 3:1.