Фериботна компания от американския щат Масачузетс на свой ред обяви,

...
Фериботна компания от американския щат Масачузетс на свой ред обяви,
Коментари Харесай

Кибератака и срещу фериботна компания в Масачузетс. Байдън намекна за действия срещу Русия

Фериботна компания от американския щат Масачузетс на собствен ред разгласи, че е станала цел на хакерска атака, парализирала системата й за правене на резервации, съобщи Франс прес.

Steamship Authority, която е оператор на няколко фериботни курса от Кейп Код до туристическите острови Нантъкит и Мартас Винярд, заяви в Twitter, че против нея през вчерашния ден сутринта е осъществено хакерско нахлуване за искане на откуп (със злотворен програмен продукт вид рансъмуер). След няколко закъснения нормалното разписание на фериботите е било възобновено, " без последствия за сигурността ".

Клиентите обаче все по този начин не могат да вършат или трансформират резервации в интернет или по телефона и компанията предлага да заплащат в брой. Очаква се разстройствата да продължат и през днешния ден.

Представители на Федералното бюро за следствие (ФБР) в град Бостън до момента не са открити от Агенция Франс Прес за коментар.

Няколко огромни американски компании станаха цел на хакерски атаки през последните седмици. За хакерските набези са подозирани съветски хакери и президентът на Съединени американски щати Джо Байдън не изключи през вчерашния ден опцията да предприеме ответни дейности против Русия, осведоми Българска телеграфна агенция.

Байдън ще повдигне въпроса пред съветския си сътрудник Владимир Путин на срещата им в Женева на 16 юни, заяви по-рано говорителката на Белия дом Джен Саки.

Бразилският месопреработвателен колос Жота JBS е открил в неделя, че няколко от сървърите, на които е основана осведомителната му система в Северна Америка и Австралия, са станали цел на хакерска атака с рансъмуер. Кибернападението е осъществено от " незаконна организация, основана евентуално в Русия ", съобщи компанията.

ФБР упрекна за офанзивата обвързвана с Русия хакерска група, известна като REvil или Sodinokibi.

Кремъл отхвърли да е забъркан в хакерската офанзива против JBS и изрази подготвеност да прегледа всяко американско искане по случая.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР