Ференцварош направи доста силна селекция и в предишния кръг елиминира

...

Слован шокира Ференцварош насред Будапеща

Ференцварош направи много мощна селекция и в предходния кръг отстрани първенеца на Казахстан Тобол, като го разгроми с 5:1 в Будапеща. Слован пък беше на ръба на неуспеха против Динамо (Батуми), само че в самия завършек на продълженията в Грузия вкара два гола и продължи напред.

Преди почивката не се възползва от няколкото чисти положения пред вратата на. В 10-ата минута уцели напречната греда с глава, а в 21-ата стражът на отрази и мощен шут на.

След почивката натискът на домакините се усили. Публиката на " Групама Арена " най-сетне имаше мотив за наслада в 70-ата минута, когато напредна в наказателното поле и подаде на Закариасен за 1:0. обаче не се съобщи и в 81-ата минута след статично състояние отклони топката към и той изравни.

се хвърли да печели мача, само че се случи тъкмо противоположното. В 86-ата минута резервата центрира към, който вкара втори гол за словаците. Домакините можеха най-малко да изравнят в края, само че беше спрян от гредата.

Снимки: nemzetisport.hu