Фенербахче се наложи с 88:79 (26:27, 23:17, 22:18, 17:17) над

...

Фенербахче спечели турското дерби в Евролигата

Фенербахче се наложи с 88:79 (26:27, 23:17, 22:18, 17:17) над Анадолу Ефес като посетител в мач от петия кръг на Евролигата. До момента „ фенерите “ не са усетили усета на загубата, а Анадолу е с баланс 2-3.

Мачът в Истанбул стартира като същинско дерби, като за 10 минути домакините съумяха да излязат единствено с точка напред в резултата, с до почивката към този момент изоставаха с 5 точки. Гостите продължиха да усилват преднината си и след паузата, като преди последната четвърт тя към този момент беше 9 точки. В нея двата тима още веднъж се гониха в резултата и в последна сметка тя приключи наедно. Това обаче не беше в интерес на баскетболистите от Анадолу, които изгубиха турското дерби в най-комерсиалния баскетболен шампионат.

Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Фенербахче с 25 точки, Марко Гудурич вкара 19, а 11 добави Джонатан Мотли.

За Анадолу Ефес с 14 точки се разписа Амат Мбайе, а Елиа Брайънт наниза 12.

Снимка: twitter.com/FBBasketbol