Фенербахче постигна драматична победа с 2:1 като гост над Юмраниеспор

...

Юмраниеспор на Страхил Попов остана последен след загуба от Фенербахче

Фенербахче реализира трагична победа с 2:1 като посетител над Юмраниеспор на Страхил Попов в мач от 20-ия кръг на турската Суперлига. Българският бранител беше титуляр и игра цялостен мач за своя тим.

И трите гола паднаха през второто полувреме. Първо гостите от Фенербахче поведоха посредством Миши Батшуай в 73-ата минута, а пет минути по-късно домакините от Юмраниеспор изравниха с гол на Мехмет Умут Найир. И тъкмо когато мачът отиваше към тъждество, минута преди края на постоянното време хърватинът Томислав Глумак вкара втори гол, с който оформи крайния резултат.

С триумфа Фенербахче събра актив от 41 точки и зае второ място във краткотрайното класиране, июоставайки с 4 точки от водача Галатасарай. Юмраниеспор пък е финален с 14 точки с 4 пункта по-малко от първия над “опасната зона ” Анталияспор.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "