Фенербахче отстъпи със 70:76 ( 13:21, 20:31, 23:16, 14:9) на

...

Нов удар за Фенербахче в Евролигата

Фенербахче отстъпи със 70:76 ( 13:21, 20:31, 23:16, 14:9) на Саски Баскония като хазаин в мач от 14-ия кръг на Евролигата.

Срещата в Истанбул стартира неприятно за домакините, които след 10 минути игра към този момент изоставаха с 8 точки от противника си. До почивката пасивът им към този момент беше 19 точки. Турският гранд обаче съумя да набере инерция след паузата и понижи преднината на испанците до 12 точки. Баскетболистите на Фенербахче завоюваха и последната четвърт, само че това не беше задоволително, с цел да извърнат резултата в своя изгода.

Маркъс Хауърд наниза 15 точки за Баскония, 13 добави Пиер Енри. За Фенербахче с 14 точки приключи Марко Гудурич.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.