Феликс Оже-Алиасим, водач в схемата на турнира по тенис за

...

Оже-Алиасим трябваше да прави обрат, но е на 1/4-финал в Ещорил

Феликс Оже-Алиасим, лидер в схемата на шампионата по тенис за мъже в Ещорил (Португалия) от сериите АТП 250 с награден фонд 534 555 евро, се класира за четвъртфиналите.

21-годишният канадски тенисист победи Карлос Табернер (Испания) с 1:6, 6:2, 6:2 за близо два часа игра.

Феликс Оже-Алиасим стартира едва дуела и откакто позволи три пробива загуби първия сет с 1:6. Номер 10 в международната класация при мъжете сподели много по-добра игра във втората част, проби на три пъти съперника и поведе с 5:0. Табернер съумя да завоюва подаването на канадеца и взе още един гейм, преди Оже-Алиасим да затвори сета с 6:2.

Той натрупа стабилен задатък от 4:0 и в третия сет, а до края не позволи испанецът да намерения за поврат, с цел да стигне до крайния триумф с 6:2.

На четвъртфиналите Оже-Алиасим ще се изправи против спечелилия от мача сред Себастиан Корда (САЩ) и Бенжамен Бонзи (Франция).