Google нареди да плати щети от 425,7 милиона долара за неправилно проследяване на активността на смартфони
Федерално жури подреди на Гугъл да заплати 425,7 милиона $ за погрешно навлизане в смарт телефони на хората през съвсем десетилетие на навлизане. Работейки в Съединените щати сред 1 юли 2016 година до 23 септември 2024 година Това значи, че общите вреди, присъдени по петгодишния случай, се развиват на към 4 $ на устройство.
Гугъл отхвърли, че това е погрешно наблюдава онлайн активността на хората, които считат, че са се защитили с контрола на поверителността. Компанията поддържа своята позиция, макар че журито на осем индивида заключи, че Гугъл е шпионира в нарушаване на законите за дискретност в Калифорния.
" Това решение неправилно схваща по какъв начин работят нашите артикули и ние ще го апелираме ", съобщи представителят на Гугъл Хосе Кастанеда в четвъртък. „ Инструментите за дискретност дават на хората да управляват данните си и когато изключат персонализацията, ние почитаме този избор. “
Адвокатите, които са завели делото, настояват, че Гугъл е употребявал даннит...
Прочетете целия текст »




