Дефицитът ще расте, бъдещите поколения ще го плащат
ФАКТИ разгласява отзиви с необятен набор от гледни точки, с цел да предизвиква градивни диспути.
Георги Ганев от „ Демократична България “ обстойно и нашироко изложи концепциите за Бюджет 2022.
Дефицитът ще е до 4,5% – над равнището на допустимите в Европейски Съюз 3%. Човек да се чуди – в случай че се твърдеше че корупцията яде към 10 милиарда лева годишно – за какво при липса на корупция ще се поема подобен висок дълг, още повече че дясното ръководство дава обещание спомагателна приватизация и огромни доходи от нея?!
България става все по-голям дебитор от година на година – доста повече в сравнение с при „ действителния социализъм “… Данъците на милиардерите и милионерите няма да се пипат, само че външният дълг ще наложи повдигане в бъдеще време на налозите на тези, които в този момент са в групата 18-55 година
Много сладки приказки бяха изприказвани от същия че към този момент минималната работна няма да се дефинира „ административно “ (от правителството), а частният ще си взема решение какво да става.
Честито на печелившите!
Източник: fakti.bg
КОМЕНТАРИ




