ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за

...
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за
Коментари Харесай

Елена Гунчева- Гривова: Светът се променя

ФАКТИ разгласява отзиви с необятен набор от гледни точки, с цел да предизвиква градивни диспути.

Мисля си, че народът ни е в обърканост. Повечето знаят, че нещо не е наред, само че не могат да го формулират или се заблуждават какво се случва и какъв е изхода. Геополитиката се трансформира, пред очите ни историята се случва. И то се случва в непосредствена непосредственост до нас.

Последните пет години бяха значими. Един ден историята ще тегли чертата някъде тук и ще каже, че тук е краят на западната цивилизация. Случваше се немислимото. Затвориха ни по къщите, доста хора изгубиха живота си поради, а не макар медицината. Опитът за надзор беше жесток, а след края му доста хора излязоха с под паника офанзиви, неврози, стрес и съпътстващи болести на душeвността. Социалната отдалеченост докара до антихуманизъм, до деформиране на обществените връзки. До нарцисизъм. А по-късно пристигнаха още веднъж и нацистите.

Когато стартира СВО, си споделих, че извънредно време беше. Едно от разочарованията ми беше Русия - Русия на Елцин. Русия на перестройката. Русия, в която съветският президент се прегръщаше с американския и се съгласяваше на безумни решения. Преди СВО Русия беше подценявана, даже от дългогодишни сътрудници. Бяха я отписали от великите сили. Точно поради песните на Елцин и измяната на Горбачов. Мислеха, че по този начин ще продължава. СВО сподели, че Русия е събирала сили и още веднъж е велика мощ. С която, желаят, не желаят, би трябвало да се преценяват. И внезапно Съединени американски щати и Европейски Съюз се оказаха със мощ, с която би трябвало да се схващат.

Разбира се, тъгата им беше огромна. За тях Студената война завърши с тяхна победа. Бяха решили да разпарчетосат Съюз на съветските социалистически републики, да си поделят ресурсите му. Както смляха няколко от страните в някогашния Източен блок. Включително България. Заменихме сигурността и независимостта, с банани и прайд.

Сега е очевидно, че светът няма по какъв начин да остане същият. Не може един хулиган - Съединени американски щати, да е велика мощ единствено тъй като печата долари и постанова силата си с ботуш на всички места по света. Западната цивилизация сама се погубва. Европа запада очевидно. Мигрантите ще са следващият, само че не финален гвоздей. Малоумните ръководители на Европейски Съюз, очевидно повлияни от нацистките хрумвания на Райха, отхвърлят да осъзнаят действителността и са подготвени да пратят народите на Европа в скотобойна. Само че дали осъзнават, че тогава в тил, по родните места на воюващите, ще останат милиони мигранти. За които убийствата, изнасилванията и грабежите са просвета.

Ще има нов ред и нов свят. Многополюсен. Въпросът е, че България би трябвало да откри своето място в него. И първата стъпка е да изоставим параноичните и малоумни водачи на Европейски Съюз и да следваме единствено българските национални ползи. Не мога да допускам, че го пиша, само че даже Борисов направи стъпка в вярната посока и съобщи, че би трябвало да има мир и поддържа мирния проект на Тръмп, като отхвърли да влезе във военната реторика на Брюксел.

Мястото на България е при своите - при славянските нации, при православието, при Русия, даже при Китай (все отново старите българи идват от Азия), да обновим старите си връзки със страните в Африка, да се обърнем към старите си пазари. Да възстановим армията си, селското си стопанство, производството.

Но първо би трябвало да спрем лудите. Лудите, които се пробват да ни въвлекат във война и желаят евроатлантизъм непременно, даже тази цена да е България.

Скоро всеки един от нас ще би трябвало да направи своя избор. И лежането по диваните няма да е алтернатива за никого. Защото скоро стартират игрите на глада.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР