Facebook Inc представи нова услуга, насочена към деца под 13

...
Facebook Inc представи нова услуга, насочена към деца под 13
Коментари Харесай

Facebook с приложение за деца от 6 до 13 години


Фейсбук Inc показа нова услуга, ориентирана към деца под 13 години - приложението Messenger Kids. В него се залага на засилени ограничения за сигурност - сметките могат да бъдат създавани единствено от родителите и те би трябвало да прибавят всеки обособен нов контакт, разгласи компанията в понеделник. В приложението няма да се пускат реклами, а данните на потребителите няма да се обработват с рекламни цели, написа Investor.bg.

В Messenger Kids Фейсбук единствено родителите би трябвало да се разпознават с паролата си за Фейсбук, с цел да основат акаунт за децата си. Ако деца желаят да се прибавят взаимно като контакти, това би трябвало да бъде утвърдено от родителите и от двете страни, съобщи продуктовият управител Лорън Чен. Децата не могат да трият нищо в Messenger Kids, в същото време обаче родителите нямат достъп до наличието на диалозите в своите лични устройства.

Засега няма механизъм за прекачване на данните във версията за възрастни на Messenger при постигане на възраст от 13 години, а съгласно Фейсбук от автоматизирано прекопирване няма смисъл, споделя Чен.

Вече има редица други приложения, които децата могат да употребяват с родителско единодушие, а децата могат да споделят между тях посредством текстови известия на мобилни телефони. Фейсбук разяснява, че съгласно редица проучвания дребните деца към този момент употребяват технологиите регулярно, само че посредством приложения, пригодени за младежи и възрастни, които провокират безпокойствие измежду родителите, че децата им могат да споделят с непознати.

Пускането на приложението в понеделник се приема като тест, защото достъп до нега към този момент има единствено в Съединени американски щати и единствено за операционната система iOS на Apple. Приложението е било разработвано в продължение на 18 месеца.

Фейсбук разгласи, че се е съветвала с 1200 родители както и със експерти по онлайн сигурност и развиване на детето, в това число от Националната асоциация за родители и учители, Центъра за прочувствено разузнаване в Йейл, Центъра за медии и детско здраве и др
Източник: 3e-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР