Фаб Файв записа драматична победа в единствения мач от регион

...

На Запад: Фаб Файв удари Левски София 2022

Фаб Файв записа трагична победа в единствения мач от район Запад на ББЛ А група, изигран през днешния ден.

В столичната зала „ Триадица “ отборът надделя Левски София 2022 с 90:87 след продължение, откакто преди този момент пропиля двуцифрена преднина.

Макар да изоставаше при започване на мача, Фаб Файв изигра мощни финални минути на първата четвърт и след края й дръпна с 27:16. Разликата скочи до 15 през втория интервал, а на почивката отборът водеше с 51:42. Левски София 2022 обаче стартира доста добре след паузата и за малко даже изравни, а преди последната част изоставаше с 2. Играта продължи панер за панер, а минута и половина преди сирената обратът бе факт. Фаб Файв обаче съумя да изравни в заключителните секунди и да прати мача в продължение, което стартира при 82:82. Серия от 7:1 в негова изгода даде начало на добавените минути, като тя бе задоволителна за крайния триумф.

Мартин Горунов бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки и 10 битки. Денис Петков вкара 15 точки, с 14 са Камен Атанасов (8 борби) и Георги Митровски (9 борби), а Георги Христов добави 13 точки.

За Левски София 2022 Асен Попов се регистрира с 22 точки и 11 битки, по 15 имат Даниел Запрянов и Кристиян Георгиев, Боби Петров добави 12, а с 11 и 12 битки е Мартин Димитров.