Фаб Файв спечели бронзовите медали в регион Запад на ББЛ

...

Фаб Файв се пребори за бронза на Запад в ББЛ А група

Фаб Файв завоюва бронзовите медали в район Запад на ББЛ А група през този сезон. В дребния край отборът надделя ЦСКА -2 със 76:63 в столичната зала „ Триадица “.

Двубоят стартира доста оспорвано, а след няколко смени на водачеството, след 10 минути игра Фаб Файв бе напред с 22:19. Символичните домакини имаха нежна преднина съвсем през цялата втора четвърт и въпреки за малко противникът да стигна до поврат, на почивката те още веднъж водеха, този път с 40:38.

След паузата играта продължи панер за панер, без някой да успее да се откъсне с по-солиден задатък. Постепенно обаче Фаб Файв взе самодейността и преди решителната четвърт водеше с най-голямата разлика досега в мача – 61:53. Малко повече от пет минути преди края преднината на отбора скочи на 18, с което на процедура той си обезпечи и триумфа.

Георги Христов бе най-резултатен за спечелилите с 20 точки. По 16 осъществиха Стефан Янев и Красимир Кръстев, а с 12 и 10 битки е Георги Кръстев.

За „ алените “ само Мартин Русев приключи с двуцифрен точков актив – 25, като овладя и 13 битки. Деян Лозанов има 11 битки.