Фаб Файв, Хебър, Миньор 2015 и Хасково ще излъчат медалистите

...

Фаб Файв, Хебър, Миньор 2015 и Хасково ще излъчат медалистите в ББЛ А група

Фаб Файв, Хебър, Миньор 2015 и Хасково ще излъчат медалистите в ББЛ А група през този сезон.

На полуфиналите Фаб Файв ще играе с Хасково, а Хебър ще спори с Миньор 2015.

Фаб Файв се класира за Топ 4, откакто на старта на конкуренцията надделя първенеца в район Център Дунав Русе с 93:84. Двубоят стартира на доста високо движение, само че столичният отбор взе самодейността още в началните минути и след първата част поведе с 29:20. Дунав се приближи на 5 през втория интервал, само че на почивката разликата бе двуцифрена – 51:38. Авансът на Фаб Файв доближи 15 точки след паузатa. Младият отбор на русенци върна интригата, доближавайки се на 66:74 преди заключителната четвърт, само че съперникът му поддържаше удобен задатък в оставащото време и завоюва. Ключова бе стрелбата от далечно разстояние, където Фаб Файв вкара 11 тройки против единствено 3 за Дунав.

Георги Кръстев бе най-резултатен за спечелилите с 26 точки, 21 има Георги Христов, а дабъл-дабъл направиха Камен Атанасов (14 точки и 10 борби) и Георги Митровски (12 точки и 10 борби). За русенци Теодор Трифонов бе над всички с 29 точки и 8 битки, само че и 8 неточности, Стоян Ганев осъществя 25 точки, а 20 добави Николай Николов.

На полуфиналите Фаб Файв ще има за противник Хасково, който се оправи с водача в постоянния сезон на Изток Шоутайм с 94:82. Домакините стартираха доста мощно мача и още след 10 минути игра дръпнаха с 26:15. Те означиха 12 тройки единствено за първото полувреме, след което резултатът бе 60:35 в тяхна изгода. Много мощна трета част за варненския отбор понижи изоставането му на 60:72 преди заключителния интервал, връщайки интригата в мача, само че до края Хасково удържа водачеството си и завоюва.

Динко Христов записа 23 точки и 10 битки за Хасково. По 21 осъществиха Ивайло Тонев (7 борби) и Виктор Колянов. За Шоутайм Веселин Георгиев приключи с 21 точки, Красимир Димитров се регистрира с 18, а със 17 и 9 битки е Милен Чолаков.

Хебър също си подсигурява място на полуфиналите след безапелационна победа против Шумен -2 със 101:79. Баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак поведоха със 7:0 при започване на мача, само че мощна серия бързо докара до поврат и след 10 минути игра противникът водеше с 30:19. Играта бе доста равностойна през втория интервал, само че на почивката преднината на тима от Пазарджик още веднъж бе двуцифрена – 58:46. Разликата скочи до 23 точки преди заключителната част, като до края Хебър задържа солидния си задатък.

Берк Мехмед записа 22 точки със 7 битки за Хебър, Юлий Арабаджийски има 21. С 18 и 14 битки е Христо Бъчков. За Шумен -2 най-резултатен бе Баръш Мустафа с 25 точки. Пламен Русков е с 19 и 15 битки. 13 точки вкара Станислав Банков.

В спор за място на финала Хебър ще се изправи против Миньор 2015, който в същински трилър отстрани Чавдар Троян с 83:80. Отборът от Перник стартира по-добре срещата и след 10 минути игра излезе напред с 18:12. Тимът обаче изпитваше компликации при стрелбата от далечно разстояние, до момента в който в това време баскетболистите на Лъчезар Диков се разиграха и на почивката обърнаха за 40:31. След паузата функциите още веднъж се размениха, като двата тима оставиха всичко за последната част, която стартира при 57:57. Драмата продължи до последно, без никой да вземе съществено преимущество, а 34 секунди преди края резултатът още веднъж бе еднакъв – 77:77. Играещият треньор Милен Дудев, който води тима в този мач, взе спиране, след което точно той вкара основна тройка и даде значимо преимущество на тима си. Последва замяна на наказателни удари, като Чавдар получи късмет да прати мача в продължение, само че със сирената стрелбата на Христо Бойнов не бе точна и успеха отиде за противника.

Георги Бързаков бе с основен принос за Миньор 2015, завършвайки с 31 точки и 9 битки. 15 добави Кристиян Ставрев. За състава от Троян Камен Пенчев осъществя 25 точки. С 21 и 10 битки финишира Цветослав Острев, като и двамата играха без промяна.