Ейбар прекъсна серия от пет поредни срещи без успех в

...

Ейбар с първа победа в Ла Лига от ноември

Ейбар прекъсна серия от пет следващи срещи без триумф в Ла Лига, откакто победи с 2:0 Гранада в дуели от 17-ия кръг. Героят за домакините бе Брайън Хил, който означи два гола през втората част, с които донесе значими три точки на баските.

Още във втората минута Суарес имаше страхотна опция да изведе гостите напред, само че ударът му мина на сантиметри настрана от дясната греда. Един огромен късмет имаха и домакините преди почивката. Кике засече центриране на Брайън Хил, само че Руи Силва мазета, след което топката срещна и гредата.
В 52-рата минута Ейбар получи дузпа, откакто в опита си да почисти Янхел Ерера изрита Енрич, който хитро си сложи крайници пред него. Руи Силва мазета удара от бялата точка на Експозито, само че Брайън Хил направи добавка за 1:0.

Суарес пропусна две положителни благоприятни условия да изравни, само че Марко Дмитрович се намеси ослепително.
В 76-ата минута Брайън Хил постави точка с вториq си гол през днешния ден с прекрасен удар в левия ъгъл.

Ла Лига 17 кръг, неделя 3 януари  Ейбар 2:0краен резулат  Гранада