ExxonMobil възнамерява да премести законния си дом в Тексас, позовавайки се на благоприятната за бизнеса среда
ExxonMobil е подготвена да реалокира правния си щаб от Ню Джърси в Тексас в търсене на по-приятелска бизнес среда, оповестиха от компанията във вторник сутринта.
Съветът на шефовете на най-голямата основана в Съединени американски щати компания за произвеждане на нефт, която към този момент прави интервенциите си от предградието на Хюстън Spring, единомислещо предложи на своите акционерите, че гласоподават за пренасяне на компанията в Тексас.
Акционерите ще гласоподават за смяната на годишното заседание на компанията на 27 май. Ако успее, тя ще реалокира законния дом на Exxon за първи път, откогато е записана в Ню Джърси през 1882 година като Standard Oil Company - компанията по-късно промени името си на Exxon, след което се сля с Mobil Oil Corp.
„ През последните няколко години Texas направи видимо изпитание да обхване бизнес общността “, написа ръководителят и основен изпълнителен шеф на ExxonMobil Дарън Уудс в изказване във вторник. " По този метод той сътвори политическа и регулаторна среда, която може д...
Прочетете целия текст »




