Евтиното море приключва в края на този месец.Цените на нощувките

...
Евтиното море приключва в края на този месец.Цените на нощувките
Коментари Харесай

По-евтиното свършва с юни: Морето ни излиза двойно от юли

Евтиното море завършва в края на този месец.

Цените на нощувките в хотелите скачат с сред 30 и 100% първоначално юли, когато е и старт на дейния летен сезон.

Това сочи съпоставяне на „ “ в местата за настаняване в родните курорти.

Например сега нощувката на база олинклузив в хотел в Златни пясъци коства 59 лв. на човек дневно, а през юли скача на 97 лв.. В хотел сред Китен и Лозенец цената на нощувките според от размера на стаята и гледката е от 54 до 80 лв..

След 8 юли същите пространства към този момент се оферират на цени от 109 до 160 лв.. В Созопол пък хотел предлага стаи на база олинклузив за 95 лв. до края на юни, само че от юли цената скача на 130 лв.. Цената на двойна стая в хотел в града единствено със закуска е 216 лв., а в случай че предпочитате олинклузив, цената е с 80 лв. по-висока.

Разлика

Едно от най-предпочитаните места по родното крайбрежие е „ Албена “. Там разликите обаче не са толкоз фрапантни в цените. Например за едно от местата за настаняване с 4 звезди на база олинклузив цената за шест нощувки в края на юни е 1468 лв..

Това е под 250 лв. дневно за двама души с включена храна, която се добива от локални ферми и градини, и питиета, които също са създадени на място. За съпоставяне през юли офертата за същата стая и още веднъж на база олинклузив е 1654 лв., което е с под 200 лв. по-скъпо за целия интервал.

Сезон

Хотелите и местата за настаняване нормално оферират пространствата в тях на три разнообразни цени според от интервала. Най-ниски са тези при започване на юни, когато започва летният сезон, а от юли цените скачат, като нормално за втората половина на месеца и първата на август цените са пикови.

В някои от местата за настаняване пък има разлика от това дали гостите ще почиват през седмицата, или през уикендите. Причината е, че огромна част от българите не остават на родното крайбрежие за цяла седмица, а нормално вършат дълъг уикенд, който е в границите на две или три нощувки през почивните дни.

Прогнозата за времето до края на месеца пък дава обещание то да е динамично, само че сигурно ще има слънце и време за плаж. Температурата на морската вода в този момент е 22-23 градуса.

Ресторанти

И през този летен сезон цените в заведенията за хранене ще бъдат по-високи от предходната година. Основната причина за повишаването е връщането на общоприетата ставка от 20% Данък добавена стойност за заведенията за хранене, която през предходните години беше понижена на 9 %.

Тази смяна влезе в действие от 1 януари 2025 година и към този момент дава отражение върху цените. Така бирата с цаца и картофки на плажа ще ни коства 30 лв.. За съпоставяне – предходната година същата композиция е коствала сред 20 и 25 лв..

През 2024 година порция цаца е била 10 лв., бирата – сред 5 и 6 лв., а картофите – също толкоз. Така сметката за туристите нараства с сред 5 и 10 лв. през това лято.

Петзвездна почивка за 3 бона единствено у нас

С бюджет 3000 лв. за двама възрастни с дете на 6 години през юли може да си позволите петзвезден разкош за 7 дни, само че единствено в родните хотели.

Сумата ще е задоволителна, защото в нея не е включен превозът, а местоположението е „ Слънчев бряг “ или Приморско. В случай че решите да изберете хотел отвън страната, с този бюджет в Турция може да отидете със аероплан в 3-звезден хотел на база олинклузив в Бодрум.

Ако не ви тормози пътуването с рейс – отново в Бодрум, само че може да се настаните в хотел с 4 звезди на база олинклузив.

Офертата за този бюджет в Гърция е за прекрасен хотел със закуска в Касандра, Халкидики.

За Италия най-евтината оферта за юли е със аероплан в Сицилия за 7 нощувки на база закуска и вечеря за към 3600 лева.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР