Еврото може да е възможност или риск - всичко зависи

...
Еврото може да е възможност или риск - всичко зависи
Коментари Харесай

Радан Кънев: Еврото може да е възможност или риск, всичко зависи от управлението

" Еврото може да е опция или риск - всичко зависи от положителното или неприятното ръководство. Същото важи и за лв. ". Това съобщи пред БиТиВи евродепутатът Радан Кънев.

Според него преходът към еврото ще промени напълно леко всекидневието на българите. Той уточни, че резултатът от промяната на валутата ще е най-малък, защото левът е с закрепен курс към еврото. По думите му няма да има внезапен потрес от промяната на валутата.

Кънев акцентира, че главните опасности са за хората с ниски приходи и точно към тях би трябвало да бъде ориентирана държавната политика. Той означи, че единствено по себе си, еврото не е нито гаранция, нито опасност . Евродепутатът съобщи, че е по-трудно да се убедят българите за изгодите от единната европейска валута. По думите му това се дължи на дезинформацията и неприятното ръководство.

Според него страховете са действителни и би трябвало да бъдат адресирани умерено, а не с обиди и заклинания. Той смята за неуместни изказванията, че с въвеждането на еврото ще бъдат отнети спестяванията на хората. Радан Кънев увери, че спестяванията няма да изчезнат, а ще бъдат превалутирани по закрепения курс.

По отношение на опасенията за неточности при връщането на ресто Кънев призна, че ще има интервал, в който ще се изисква повече внимание, сходно на времето, когато бяха отстранени трите нули от лв..
 Европейска комисия: Решенията за приемането на България в еврозоната са взети и остават в действие
Европейска комисия: Решенията за приемането на България в еврозоната са взети и остават в действие

Има избрани условия и България ги е изпълнила
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР