Европейският шампион на 200 метра от Амстердам 2016 Бруно Ортелано

...
Европейският шампион на 200 метра от Амстердам 2016 Бруно Ортелано
Коментари Харесай

Най-доброто от Ортелано предстои тепърва

Европейският първенец на 200 метра от Амстердам 2016 Бруно Ортелано се завърна на пистата близо 2 години след последния си старт. Младият испанец претърпя злополука след Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година и се наложи да претърпи интервенция, като завръщането му на пистата се забави.
На 19 май в Тенерифе той завоюва бягането на 400 м с персонален връх от 45.96 сек, демонстрирайки отлична форма.

Welcome back, Bruno!

In his first competition since the 2016 Olympics, the European 200m champion made a triumphant return to the track with a lifetime best over 400m. https://t.co/e8Lq0onCGK pic.twitter.com/kG7gmifMwX
— European Athletics (@EuroAthletics) May 21, 2018 “Вярно е, че наподобява изненадващо, Бруно е в по-добра физическа форма, в сравнение с е бил в миналото. Той е по-силен в силовата зала, всичките му подготвителни резултати са по-бързи. Бруно мина през доста сложни времена. Сигурен съм, че има интервали, които са по-трудни от други, само че благодарение на фамилията и околните си Бруно беше в положение да остане мощен и да се възвърне напълно”, сподели треньорът му Ейдриън Дюрант. В събота Ортелано ще направи още един старт на 400 м - този път в Белгия, само че през останалата част от сезона ще се концентрира върху 200 м. През август в Берлин той ще се опита да отбрани европейската си купа на половин обиколка.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР