Европейският шампион Италия завърши 0:0 срещу Турция в предпоследната си

...

Италия завърши при нулево реми с Турция

Европейският първенец Италия приключи 0:0 против Турция в предпоследната си контрола преди да започва отбраната на купата си на Евро 2024.

" Адзурите " се показаха под равнището си и разочароваха последователите в приятелския мач, игран на стадион " Ренато Дал`Ара " в Болоня.

Италия можеше да поведе в края на първата част, само че халфът на Рома Браян Кристанте уцели греда. В добавеното време на срещата Скуадра адзура също бе покрай попадение, откакто Распадори стреля рисково, само че вратарят на турците избави.

В последната си контрола преди Евро 2024 Италия среща Босна и Херцеговина на 9 юни.

Швейцария реализира разгромна победа с 4:0 над Естония в контролна среща, част от подготовката на " кръстоносците " за Евро 2024.

Дебют за швейцарския народен тим записа нападателят на Лудогорец Квадво Дуа, който стартира като титуляр и бе сменен на полувремето от Зеки Амдуни.

Стивън Цубер откри резултата в 20-ата минута, а Зеки Амдуни удвои преднината на домакините в 48-ата минута.

Нико Елведи повиши на 3:0 след безредие пред вратата в 63-а минута.

Крийното 4:0 оформи Джордан Шакири в 70-а минута. Първият удар от бялата точка на Джердан Шакири бе избавен от вратаря Матвей Игонен, само че реферът подреди наказателният удар да бъде изпълнен оотново при втория си опит Шакири осъществя за 4:0.

Австрия реализира шеста поредна победа след триумф над различен еврофиналист Сърбия с 2:1.

И трите попадения на мача, игран във Виена, паднаха през първата част. Австрийците поведоха с голове на Патрик Вимер (10) и Кристоф Баумгартнер (13), а Страхиня Павлович върна един гол за сърбите в 35-а минута.