Европейският съюз въведе санкции срещу 26 видни руснаци, сред които

...
Европейският съюз въведе санкции срещу 26 видни руснаци, сред които
Коментари Харесай

ЕС въведе санкции и срещу "пропагандисти, допринесли за разпространяването на антиукраинска пропаганда", включително срещу Песков

Европейският съюз вкара наказания против 26 видни руснаци, измежду които е и представителят на Кремъл Дмитрий Песков, съобщи Ройтерс, като се базира на решение, оповестено в Официалния вестник на Европейски Съюз.

Санкциите са въведени по отношение на съветското навлизане в Украйна. В санкционния лист са включени олигарси и предприемачи, настоящи в сферите на петрола, банковото дело и финансите, а също по този начин членове на съветското държавно управление, високопоставени военни и " пропагандисти, съдействали за разпространението на антиукраинска агитация ", съобщи Европейският съюз.

Сред включените в листата са ръководителят на държавната петролна компания " Роснефт " Игор Сечин и изпълнителният шеф на енергийния колос " Транснефт " Николай Токарев. В листата са също олигарсите Алишер Усманов, Пьотър Авен и Александър Пономаренко, банкерът Михаил Фридман, вицепремиерът Дмитрий Чернишенко, други членове на съветското държавно управление и известни публицисти, отбелязва Ройтерс.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР