Европейският съюз трябва да постави граница“ срещу президента на САЩ

...
Европейският съюз трябва да постави граница“ срещу президента на САЩ
Коментари Харесай

Политици от Нидерландия: Европейският съюз трябва да постави граница срещу Доналд Тръмп

Европейският съюз би трябвало да „ сложи граница “ против президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп.

 

Това е мнението на водачите на партиите Демократи-66 Роб Йетен и на Християндемократическия апел Хенри Бонтенбал, които договарят за образуването на нов кабинет дружно с Народната партия за независимост и народна власт. Това съобщи Националната новинарска организация на Нидерландия АНП.

Президентът на Съединени американски щати заплашва с нови мита страните, които поддържат датския суверенитет над Гренландия. Йетен назова тази опасност „ неприемлива “, а Бонтенбал намира позицията на Тръмп за „ много нелепа “.

Йетен желае Европейски Съюз „ да покаже изрично “, че митата са неразумни. Според него това, което не е помогнало, е „ мекият “ звук по отношение на Тръмп. Той желае Европейски Съюз да сложи ясна граница, с цел да могат „ американците да се върнат към естественото “.

Бонтенбал прикани за „ рационална дипломация “. Въпреки това той утвърждава съществуването на „ мощни стопански контрамерки “, в случай че Тръмп не смекчи тона си. Засега той счита, че комерсиалните ограничения са задоволителни. „ Не бива и да се прекалява “, добави Бонтенбал.

Инфо: Българска телеграфна агенция

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР