Европейският парламент ще разследва Найджъл Фарадж за това, че не

...
Европейският парламент ще разследва Найджъл Фарадж за това, че не
Коментари Харесай

Фарадж се облажи с хиляди евро, но го погнаха здраво!

Европейският парламент ще проверява Найджъл Фарадж за това, че не е оповестил обилни разноски, финансирани от "Арон банкс ". Председателят на Европейския парламент Антонио Таяни, "днес отнася въпроса за Фарадж към съвещателен комитет ", заяви източник за в. "Гардиън ".

Консултативният комитет е група от петима членове на Екологичен потенциал, които работят като наблюдаващи на кодекса за държание на европарламента. Той постановява, че всички европейски депутати би трябвало да заявяват скъпи дарове и да рапортуват дали трети лица финансират наличието на събития.

Миналата седмица, "Канал 4 " разкри, че Фарадж е бил обилно финансиран от "Арон банкс " в годината на референдума за Брекзит. Фактури, имейли и документи демонстрираха, че Фарадж е употребил къща в Челси на стойност 13 000 лири на месец, кола с водач и промоционални визити в Съединени американски щати през 2016 година

Фарадж, който получава заплата като евродепутат от 102 000 евро годишно, е спечелил до 700 000 евро от други медийни изяви през 2014 година-2018 година, което го слага на шесто място като най-богатия европейски народен представител от външните приходи в Европейския парламент. Точната сума на спомагателните му приходи не е известна, тъй като членовете на Европейския парламент би трябвало единствено да заявяват други облаги в необятни граници.

Консултативният комитет няма да заседава по-рано от 4 юни. Това е седмица след европейските избори тази седмица. Той ще назначи един от своите членове, който да управлява инспекцията и да изготви отчет с рекомендация за възможна глоба. Всяко наказване, което може да варира от неодобрение до разноски за удържане, ще бъде решено от президента на Европейския парламент.

Новосъздадената партия на Найджъл Фарадж - "Брекзит ", има действителни шансове да завоюва най-вече гласове във Англия на идните европейски избори.

Говорителите на Фарадж описаха предходните следствия на Народното събрание като "политически стимулирани набези " и "отмъстителна акция ", ориентирани против евроскептичните евродепутати.

Групата на Фарадж в настоящия състав на Европейския парламент беше санкционирана със 173 000 евро. До рестрективната глоба се стигна, откакто следствие откри, че европейски средства са употребявани за национална акция за Брекзит.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР