Европейският летен университет в Силистра е най-дългогодишната инициатива в Централна

...
Европейският летен университет в Силистра е най-дългогодишната инициатива в Централна
Коментари Харесай

Европейският летен университет стартира отново в Силистра

Европейският летен университет в Силистра е най-дългогодишната самодейност в Централна и Източна Европа от този тип. Общият брой студенти, взели участие в сесиите за първите 13 години към този момент е над 380.

Традиционното домакинство на кмета на община Силистра разрешава стотици младежи да идват в България с голямо любознание и да си потеглят с голяма любов към България и Силистра, която вечно остава за тях една незабравима витрина на Отечеството ни. В 14-ата сесия през 2017 година, която се организира от 3 до 6 август, присъединяване още веднъж ще вземат дългогодишният ръководител на Конституционния съд на Република България проф. доктор Евгени Танчев, който през днешния ден към този момент Генерален юрист в Съда на Европейски Съюз в Люксембург, както и елитни лектори от Франция, Италия и Белгия.

" Многократно съм подчертавал, че извънредно сполучливото ни партньорство с Община Силистра е образец, който други градове биха могли да последват. През 2009 година в качеството си на Заместник-председател на Народното събрание си разреших да се обърна към силистренци по време на тържествата за Деня на Силистра с думите: " Благодарение на вас, гостуващите тук задгранични студенти и преподаватели, се убеждават в европейските достолепия на България! " - анонсира в писмото си доц.д.ю.н. Атанас Семов. Който е и " Жан Моне " професор на Европейска комисия, Директор на Института по Европейско право, Ръководител на Международната магистърска стратегия " Право на Европейски Съюз " на Юридическия факултет на Софийския университет " Св. Климент Охридски ", Заместник - ръководител на Българската асоциация по Международно право, Вицепрезидент на Световния съвет на нуклеарните служащи и специалисти - Париж и някогашен Заместник - ръководител на Народното събрание (2009 - 2010 г.)
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР