Европейският клубен първенец Реал (Мадрид) продължи перфектната си серия от

...

Реал остана безгрешен през сезона – 7 от 7

Европейският клубен отличник Реал (Мадрид) продължи съвършената си серия от победи, почнала със извоювания край в Шампионската лига против Ливърпул през предишния сезон.

Белия балет откри този с успех за Суперкупата на Европа и през днешния ден надделя вкъщи Майорка с 4:1 в мач от 5-ия кръг на „ Ла Лига “.

Така момчетата на Карло Анчелоти към този момент имат 7 триумфа в 7 срещи от всички шампионати през актуалната акция.

Гостите откриха в 35-ата минута на „ Бернабеу “ посредством Ведат Мурики, само че Реал изравни в добавеното време на първата част, когато прецизен бе Федерико Валверде.

След паузата Винисиус направи обрата цялостен в 73-ата минута, а в 89-ата асистиралият му Родриго направи 3:1 преди Рюдигер да оформи в 93-ата крайното 4:1.

След него столичани още веднъж са на върха във краткотрайното класиране с цялостен актив от 15 точки, до момента в който Майорка остана с 5 в своя актив на 13-ото място.