Европейските страни и Украйна не са съгласни с предложенията на

...
Европейските страни и Украйна не са съгласни с предложенията на
Коментари Харесай

Европа и Киев против плановете на Москва и Тръмп. Има алтернативен план за мира в Украйна

Европейските страни и Украйна не са съгласни с предложенията на съветския президент Владимир Путин за Украйна и имат контраплан за споразумяване на спора, написа в. " Уолстрийт Джърнъл ", като се базира на свои източници.

Русия - Украйна

В. " Билд ": Уиткоф не знае защо приказва, като става дума УкрайнаЗеленски: Готови сме за действителни решения за мир, само че няма да отстъпим територия на окупаторитеСлед съвещания с 12 водачи Зеленски разгласи, че войната би трябвало да приключи

Според изданието проектът планува преустановяване на огъня преди да се подхващат по-нататъшни стъпки. Също по този начин Европа и Украйна приканват за паритетен продан на територии " вместо едностранни отстъпки ".

Предлага се да се организира продан на територии по правилото " в случай че Украйна изтегли войските си от едни райони, Русия би трябвало да изтегли войските си от други ". В документа се отхвърля настояването на Путин за предаване на част от Донецка област без ответни стъпки.

Също по този начин се предлага даването на Украйна на гаранции за сигурност, в това число допустимо присъединение към НАТО.

В същото време президентът на Украйна Володимир Зеленски организира редица телефонни диалози с европейски водачи, измежду които английският министър председател Киър Стармър и френския президент Еманюел Макрон. Обсъждани са били договарянията за преустановяване на войната в Украйна.

" Наистина е значимо руснаците да не съумеят да излъгват никого още един път. Всички ние се нуждаем от същински завършек на войната и надеждна основа за сигурността на Украйна и другите европейски народи ", написа Зеленски в своя Telegram канал.

Днес в Англия има среща на представители на Украйна, Съединени американски щати и европейски страни. Известно е, че в нея ще вземат участие министърът на външните работи на Англия и вицепрезидентът на Съединени американски щати Джей Ди Ванс. Основният въпрос е разискването на договарянията сред Москва и Вашингтон. По-рано бе обявено, че предварителните съглашения сред руснаците и американците се отнасят до условието към Украйна да изтегли войските си от цялата Донецка област. След това Путин ще бъде подготвен да приключи огъня по цялата останала линия на фронта и, евентуално, да върне на Украйна завзетата част от Харковска и Сумска области.

Зеленски към този момент съобщи, че няма да отстъпи на Русия никакви региони и подлага на критика концепцията за " замяна на една украинска територия за друга украинска територия ". Той също по този начин съобщи, че не вижда смяна в позицията на Русия (същата теза се прокарва и от редица западни медии).

" Не виждаме смяна в съветската позиция. Руснаците към момента не желаят да спрат убийствата, към момента влагат във войната, към момента постановат концепцията за " замяна " на украинска територия за украинска територия с последици, които не подсигуряват нищо, с изключение на по-удобни позиции за руснаците за обновяване на войната ", - написа президентът на Украйна в своя Telegram канал след диалог с премиера на Дания Фредериксен.

Докато Зеленски разговаряше с европейските водачи, Путин също продължава да се обажда на своите съдружници във връзка войната в Украйна. Днес той беседва по телефона с президента на Бразилия Лула да Силва. Те са разискали резултатите от договарянията със специфичния делегат на Тръмп Стив Уиткоф.

" Президентът на Бразилия изрази поддръжка за напъните, ориентирани към споразумяване на украинската рецесия ", оповестиха от Кремъл.

Зеленски в това време се свърза по телефона с премиера на Испания Педро Санчес и финландския президент Александър Стуб.

Френският президент Макрон съобщи, че " бъдещето на Украйна не може да се взема решение без самите украинци ". " Европейците също неизбежно ще бъдат част от решението, защото става въпрос за тяхната лична сигурност. Ще продължа да съгласувам дейностите си с президента Зеленски и нашите европейски сътрудници ", написа Макрон.

Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР