Европейската централна банка започва програма за предлагане на стипендии в

...
Европейската централна банка започва програма за предлагане на стипендии в
Коментари Харесай

ЕЦБ предлага стипендии на студентки по икономика

Европейската централна банка стартира стратегия за предложение на стипендии в поддръжка на дамите, които желаят да следват магистърска степен по стопанска система в Европа. Стипендията е част от самодейностите за поощряване на многообразието и салдото сред половете в централното банкиране.

„ Ние се стремим да бъдем организация, в която разнообразието се приветства и прави оценка. Разнообразието е от жизненоважно значение за нашата институция, с цел да реализираме допустимо най-хубавия резултат за нашите чиновници и за Европа”, сподели Марио Драги, ръководител на ЕЦБ.

Стипендията е в размер на 10 000 евро годишно, покриваща образованието и други свързани разноски, които ще се отпускат на до пет дами с по-ниски приходи. Пакетът от придобивки също по този начин включва и образователно посещаване в ЕЦБ и менторство на икономист. След като завършат магистърската си степен, получателите стипендии ще бъдат насърчавани да аплайват за стаж в ЕЦБ и по програмата на банката. Крайният период за кандидатстване е 19 юни 2019 година

От Европейската централна банка взимат редица ограничения за превъзмогване на незадоволителното посланичество на дамите в стопанската система и по-специално за подкрепяне на дамите в кариерното им развиване в ЕЦБ. От банката целят да усилят каузи на дамите на управителни и висши управителни длъжности до 35% и 28% надлежно до края на 2019 година В момента 29,7% от общите ръководители и 26,5% от висшите ръководители са дами.
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР