Европейската шампионка до 19 години Калояна Налбантова се класира за

...

Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на турнир в Нидерландия

Европейската шампионка до 19 години Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на единично дами на интернационалния шампионат по бадминтон във Ватеринген (Нидерландия) с награден фонд 10 хиляди $.

Българката победи представителката на Израел Нели Нейман с 21:12, 21:14 за 29 минути. Следващата й съперничка ще бъде втората сложена Рейчъл Дараг (Ирландия).

На двойки дами Налбантова и трикратната европейска шампионка Габриела Стоева ще играят по-късно във втория кръг против четвъртите сложени Абигейл Харис и Ани Ладо от Англия.
 Калояна Налбантова с две победи в Нидерландия, Димитър Янакиев също реализира триумф Калояна Налбантова с две победи в Нидерландия, Димитър Янакиев също реализира триумф
При мъжете Димитър Янакиев загуби в трагичен мач от номер 5 в схемата Макс Вайскирхен (Германия) с 21:13, 11:21, 17:21 за 63 минути.

На двойки мъже на Алекс Влаар и Денис Копен (Нидерландия) им следва дуел против Яро ван Делсен и Ильо ван Делсен (Белгия).