Европейската квалификация между Белгия и Швеция беше прекратена на полувреметопри

...

Белгия - Швеция 1:1 /репортаж/

Европейската подготовка сред Белгия и Швеция беше прекъсната на полувреметопри резултат 1:1, откакто двама души бяха убити в Брюксел преди мача. Премиерът на Белгия Александър де Кро удостовери, че двамата убити в понеделник вечерта са шведски жители.

Първоначалните информации от Брюксел настояват, че те са били облечени с шведски футболни фланелки, като стрелбата е станала в 19:15 часа локално време на към пет километра от стадион " Крал Бодуен ", където двата отбора започнаха мача малко по-късно. Твърди се, че причинителят е от " Ислямска страна ".

Иначе, Виктор Гьокереш бе разкрил резултата за Швеция в 15-ата минута, а Ромелу Лукаку изравни от дузпа в 31-ата минута.

На полувремето представители на Белгия и Швеция, както и формалните лица са провели диалог, на който е било решено срещата да бъде прекъсната.