ЕК предупреди, че може да предаде България на съд по две наказателни процедури
Европейската комисия заяви през днешния ден, че може да съобщи България на съд по две наказателни процедури, свързани със заобикалянето на глобите на Европейски Съюз и обмена на данни сред европейските правоприлагащи управляващи.
Комисията приканва нашата страна, Белгия и Словения да вкарат разпоредбите на Европейски Съюз, с които нарушаването на европейските наказания следва да се възприема като закононарушение, съобщи Българска телеграфна агенция. Посочените страни не са съобщили какви ограничения са подхванали, с цел да се съобразят с европейското законодателство по този въпрос. Според правото на Европейски Съюз има общи правила за определение за закононарушения и санкции за нарушение на глобите, се показва в известие на комисията. Общите правила улесняват следствието и наказателното гонене на нарушаванията. Държавите от Европейски Съюз имаха период до май 2025 година, с цел да подхващат нужните промени в националното законодателство. През юли предходната година Европейска комисия откри наказателни процедури, а през днешния ден дава период от два месеца за отговор и взимане на нужните ограничения. След това комисията може да реши да отнесе случая до Съда на Европейски Съюз с искане за налагане на санкции, се прецизира в известието.
Европейска комисия приканва България, Франция и Португалия да вкарат европейските условия за продан на данни сред правоприлагащите органи, които целят възстановяване на предотвратяването, разкриването и следствието на закононарушения. Според европейското законодателство полицейските чиновници в една страна от Европейски Съюз имат равносилен достъп до данните, с които разполагат сътрудниците им в друга европейска страна. Трите страни, наранени от процедурата, са уведомили единствено отчасти за ограниченията за въвеждане на разпоредбите, се показва в известието. Комисията дава през днешния ден период от два месеца за отговор, а по-късно може да реши да отнесе делата до Европейския съд с искане за налагане на санкции, се добавя в известието.
Комисията приканва нашата страна, Белгия и Словения да вкарат разпоредбите на Европейски Съюз, с които нарушаването на европейските наказания следва да се възприема като закононарушение, съобщи Българска телеграфна агенция. Посочените страни не са съобщили какви ограничения са подхванали, с цел да се съобразят с европейското законодателство по този въпрос. Според правото на Европейски Съюз има общи правила за определение за закононарушения и санкции за нарушение на глобите, се показва в известие на комисията. Общите правила улесняват следствието и наказателното гонене на нарушаванията. Държавите от Европейски Съюз имаха период до май 2025 година, с цел да подхващат нужните промени в националното законодателство. През юли предходната година Европейска комисия откри наказателни процедури, а през днешния ден дава период от два месеца за отговор и взимане на нужните ограничения. След това комисията може да реши да отнесе случая до Съда на Европейски Съюз с искане за налагане на санкции, се прецизира в известието.
Европейска комисия приканва България, Франция и Португалия да вкарат европейските условия за продан на данни сред правоприлагащите органи, които целят възстановяване на предотвратяването, разкриването и следствието на закононарушения. Според европейското законодателство полицейските чиновници в една страна от Европейски Съюз имат равносилен достъп до данните, с които разполагат сътрудниците им в друга европейска страна. Трите страни, наранени от процедурата, са уведомили единствено отчасти за ограниченията за въвеждане на разпоредбите, се показва в известието. Комисията дава през днешния ден период от два месеца за отговор, а по-късно може да реши да отнесе делата до Европейския съд с искане за налагане на санкции, се добавя в известието.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




