Европейската комисия съобщи, че подновява решенията от 2021 г. за

...
Европейската комисия съобщи, че подновява решенията от 2021 г. за
Коментари Харесай

ЕС удължава до 2031 г. срока за свободното движение на лични данни с Великобритания


Европейската комисия заяви, че възобновява решенията от 2021 година за свободното придвижване на персонални данни към Англия. Така персоналните данни ще продължат да се движат свободно и безвредно сред Европейското икономическо пространство (страните от Европейски Съюз, Исландия, Лихтенщайн и Норвегия) и Англия, защото английското законодателство планува гаранции за отбрана, равностойни на европейските, се показва в известието.

През юни тази година комисията одобри техническо удължение на решенията от 2021 година за период от шест месеца. Междувременно Европейска комисия направи задълбочена оценка на последните промени в английското законодателство. Днешното решение се основава на мнението на Европейския комитет по отбрана на данните и на утвърждение от Съвета на Европейски Съюз. То ще остане в действие до 27 декември 2031 година с опция за възобновяване. Комисията ще направи оценка за действието на решението след четири години.

Свободното придвижване на персонални данни е в основата на комерсиалния продан и на съдействието в региона на правораздаването и правоприлагането, разяснява еврокомисарят по правораздаването Майкъл Макграт, представен от Европейска комисия.

Приетото през днешния ден решение е обвързвано с излизането на Англия от Европейски Съюз на 31 януари 2020 година и последвалите промени в английските закони, до тогава съобразени напълно с европейското законодателство.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР