ИЗВЪНРЕДНО от ЕК: Реши окончателно ще изпращаме ли войници на Украйна
Европейската комисия реши дефинитивно ще изпращаме ли бойци на Украйна. Новините са положителни – няма решение Европейски Съюз да изпраща войски в Украйна с каквато и да било задача. Това съобщи през днешния ден представител на Европейската комисия на конференция в отговор на въпроси, свързани с информации в европейски медии за допустимо изпращане на европейски миротворци. Той означи, че Европейски Съюз извършва мирна задача за образование на украински бойци на европейска територия, чийто мандат напълно неотдавна бе продължен.
По неговите думи Европейски Съюз поддържа всяко изпитание, което би довело до обективен мир и което регистрира, че Украйна бе нападнатата страна.
Говорителят добави, че сходно съглашение следва да бъде съобразено с интернационалното право.
Попитан за коментар на думи на новоизбрания вицепрезидент на Съединени американски щати Джей Ди Ванс, в които се прави връзка сред свободата на словото и европейските правила в тази област, работата на онлайн платформите и активността на НАТО, представителят уточни, че Европейски Съюз е дом на свободното слово, както демонстрират интернационалните проучвания.
В телевизионно изявление Ванс сподели, че в случай че НАТО желае поддръжката на Съединени американски щати за алианса да продължи, би трябвало да се почитат разпоредбите на Съединени американски щати и свободата на словото.
Алиансът би трябвало да пази свободата на изложение, страните в Европа би трябвало да споделят американските полезности, добави той във връзка открития скандал по-рано тази година сред притежателя на обществената мрежа „ Екс “ Илон Мъск и тогавашния еврокомисар за вътрешния пазар Тиери Бретон. Еврокомисарят предизвести Мъск, че против „ Екс “ може да бъдат наложени съществени ограничавания в Европейски Съюз, в случай че се резервира неналичието на задоволителен контрол над популяризираното наличие онлайн.
Свободното слово е в основата на европейското законодателство за интернет платформите, разясни представителят на Европейска комисия. Нищо не задължава платформите да отстраняват законно задържание. Кое наличие е законно, се дефинира от европейското, интернационалното и локалното законодателство, добави представителят.
Той разясни, че разпоредбите на Европейски Съюз изискват при унищожаване на наличие потребителите да могат да оспорват това решение. По неговите думи от платформите се чака да наблюдават за разпространяването на наличие, което е увреждащо, без безусловно да е нелегално, като дезинформацията.
Източник – Българска телеграфна агенция
Още вести четете в: Свят, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News