Европейската комисия през следващите пет години може да бъде под

...
Европейската комисия през следващите пет години може да бъде под
Коментари Харесай

ЕК под контрола на федералист, който иска Съединени европейски щати?

Европейската комисия през идващите пет години може да бъде под контрола на федералист , осведоми " Политико ".

През последните часове се популяризира информация, че военният министър на Германия Урсула фон дер Лайен може да поеме ръководството на Европейската комисия.

В предишното Лайен намерено приказва за фантазията си за федералистки Европейски съюз.
 Френско-германски консенсус: Лайен за началник на Европейска комисия и Лагард за ръководител на ЕЦБ?
Френско-германски консенсус: Лайен за началник на Европейска комисия и Лагард за ръководител на ЕЦБ?

Вчера Макрон предложи на Меркел Фон дер Лайен за Комисията

" Целта ми е Съединени европейски щати ", разгласи тя пред списание " Шпигел " през 2011 година и даде за образци федералните страни Швейцария, Германия и Съединени американски щати.

Тя повтори позицията си в изявление за вестник " Цайт " през 2015 година и добави, че желае за децата и внуците си Европа на страни, които н е са в клопката на националните ползи.

Като боен министър тя също приказва в поддръжка на по-голямо съдействие в областта на сигурността в Европейски Съюз.

60-годишната Лайен е боен министър на Германия от 2013 година Преди това тя ръководеше Министерството на труда. Близък съдружник на Меркел, тя е единственият министър, който е в кабинета на канцлера от 2005 година

Лайен е родена в Брюксел. Владее немски, британски и френски език.

Междувременно френският водач Еманюел Макрон чертае бъдещето на Европейски Съюз. Той е предложил два разновидността - Франс Тимерманс или Лайен за ръководител на Европейската комисия. Макрон е употребявал химикали с разнообразни цветове , наследник и червен, за всеки вид. Френският водач е показал разновидностите на срещи с други евролидери, съгласно източник.
 Станишев спряган за ръководител на Европейския парламент
Станишев спряган за ръководител на Европейския парламент

Престижно ли ще е това за България?

Говорител на унгарския министър председател Виктор Орбан заяви, че Вишеградската четворка поддържа Урсула фон дер Лайен за ръководител на Европейската комисия, което значи, че Тимерманс и Манфред Вебер отпадат.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР