Европейската комисия предложи да предостави за 6 месеца на Полша,

...
Европейската комисия предложи да предостави за 6 месеца на Полша,
Коментари Харесай

ЕК предложи на Полша, Литва и Латвия да опрости приема и репатрирането на мигранти

Европейската комисия предложи да даде за 6 месеца на Полша, Литва и Латвия изключителни пълномощия по опростяване на европейските условия по отношение на приема, настаняването и репатрирането на, поради рецесията по.

Както заяви еврокомисарят по вътрешни работи, Европейската комисия е предложила да се дават краткотрайни легални ограничения, които ще разрешат на трите страни да обработват за по-продължителен интервал от време молбите за даване на леговище, да основават специфични пунктове за събиране на тези заявки, да опростят граничните процедури, които могат да продължат до 16 седмици, както и да ползват по-опростени ограничения за репатриране. Тя акцентира, че става въпрос за изключения от нормите на Европейски Съюз – въпрос, който би трябвало да бъде утвърден от Съвета на Европейски Съюз.
Лукашенко посрещнат с овации от мигрантите на границата с Полша (ВИДЕО)
Президентът на Беларус Александър Лукашенко дойде в бежанския лагер в логистичния център в Брузги, покрай полската граница, съобщ...

В публикуваното изказване се споделя, че при приемането на тези ограничения ще бъдат извършени съвещания в Европейския парламент. Мярката ще се ползва по отношение на жители от страни отвън Европейски Съюз, които са влезнали нелегално в Евросъюза от Беларус и се намират покрай границата, както и по отношение на тези, които са на граничните пунктове.

Полша, Литва и Латвия ще имат опция да удължат до четири седмици периода за вписване на заявки за даване на леговище, вместо настоящите условия за 3-10 дни. Европейската комисия предлага страните да дадат приоритет на обоснованите заявки, както и на молбите на фамилии с деца. За репатрирането на лица, чиито молби за леговище са били отхвърлени, трите страни могат да ползват опростени процедури в сходство с националното си законодателство.

Отбелязва се, че Европейска комисия ще следи постоянно обстановката и при нужда ще предлага на Съвета ан Европейски Съюз да продължи или анулира тези краткотрайни ограничения.

Кризата по границата на Беларус с Полша, Латвия и Литва, където при започване на годината се насочиха мигранти, се изостри на след 8 ноември. Няколко хиляди индивида се приближиха до полската граница и се пробваха да обхванат на територията на страната. Държавите от Европейски Съюз упрекнаха Минск, че съзнателно ескалира рецесията. Президентът на Беларус съобщи, че западните страни сами са отговорни за обстановката, защото хората са принудени да бягат от войната поради техните дейности.

Още от ЕВРОПА:
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР