Европа трябва да разбере, че ако загуби Украйна, никога няма

...
Европа трябва да разбере, че ако загуби Украйна, никога няма
Коментари Харесай

Матеуш Моравецки: Европа няма да е същата, ако загуби Украйна

" Европа би трябвало да разбере, че в случай че загуби Украйна, в никакъв случай няма да е същата. Вече няма да е Европа. Вместо това ще е победена, унизена и жалка версия на себе си. Искам мощна и решителна Европа ", това съобщи полският министър председател Матеуш Моравецки при визитата си в Украйна.

Той е там дружно с полският вицепремиер Ярослав Качински, чешкият министър председател Петр Фиала словенскяит им сътрудник Янез Янша.

От Варшава пристигна самопризнание, че пътуването е било рисковано, само че си е коствало в името на полезностите, а Русия била предизвестена.

Пътуването до Украйна с трен, наподобява, е обвързвано с риска прелитането на полски боен аероплан да се схване като провокация.

Коментирайки наличието на Ярослав Качински, вицепремиер и водач на ръководещата " Право и спаредливост ", полски представители напомнят и че той и брат му, починалият президент Лех Качинки, пътуваха до Грузия през 2008 година по време на войната там.

При идването на делегацията в Киев прозвучаха мощни детонации в западните околности в миг, когато министър председателите на Полша, Чехия и Словения към този момент разговаряха с украинския президент Володимир Зеленски след идването си с трен в украинската столица.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР