Европа прекара години във възстановяване на армията си в отговор

...
Европа прекара години във възстановяване на армията си в отговор
Коментари Харесай

Защо Европа залага все повече на дроновете

Европа прекара години във възобновяване на армията си в отговор на съветската инвазия в Украйна. Сега вложенията от ден на ден се насочват към една технология, която се преглежда като централна за бъдещата сигурност на континента – дроновете.

Поредица от известия през последните две седмици демонстрират какъв брой бързо се форсира тази смяна. НАТО показа нова самодейност за дронове, Обединеното кралство отдели милиарди паунда за дронове и системи за битка с тях, Германия предприе стъпки за закупуване на 50 000 дрона за Украйна, а стартъп компанията за отбранителни технологии Helsing си обезпечи оценка от 18 милиарда $.

Развитието отразява по-широка смяна във военното обмисляне, като дроновете и самостоятелните системи се трансформират от нишови бойни принадлежности в съществена част от актуалната война. Тенденцията основава благоприятни условия освен за производителите на дронове, само че и за компании, разработващи изкуствен интелект, програмен продукт, електронна война и сигурни връзки, написа.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР