Европа е отслабена и не е готова за завръщането на

...
Европа е отслабена и не е готова за завръщането на
Коментари Харесай

Foreign Policy: Европа е отслабена и не е готова за завръщането на Тръмп

Европа е отслабена и не е подготвена за завръщането на републиканеца Доналд Тръмп на президентския пост в Съединени американски щати, защото геополитическата обстановка на континента се утежни през последните години, написа.

След като е следила Тръмп в предишното, Европа знае какво да чака: засилена икономическа конкуренция, евентуално комерсиална война и строги условия за продължение на присъединяване на Съединени американски щати във въпросите на европейската сигурност и защита. За да се приготви за тези вероятни обстановки, Европейската комисия свика срещи през последната година.

В случай че администрацията на Тръмп усили митата върху европейски артикули, отговорите са премислени. Преговорите за увеличение на вложенията в европейската отбранителна промишленост, с цел да се понижи зависимостта от Съединени американски щати, бяха отсрочени, само че проектите са в действие и могат да бъдат проучени още веднъж, в случай че страните членки почувстват нужда. Европа избра мощни водачи за този интервал. 

Асошиейтед прес разгласи конкуренцията за Тръмп към 5:30 сутринта ET, откакто той завоюва основните щати Пенсилвания и Уисконсин, осигурявайки 277 гласа на електоралната гилдия и по този метод завоюва успеха си над вицепрезидента Камала Харис. Тръмп победи и в други основни щати, като завоюва Северна Каролина по-рано през нощта и прекатурна Джорджия, която президентът Джо Байдън завоюва през 2020 година

 „ Сега ще доближи ново равнище на значимост, тъй като ще помогнем на страната ни да се излекува “, сподели той. „ Няма да се успокоя, до момента в който не предоставим мощната, безвредна и просперираща Америка, каквато нашите деца заслужават и която вие заслужавате. ”

Удивителната победа на Доналд Тръмп на президентските избори в Съединени американски щати дава отговор на някои въпроси и слага други. Ето един въпрос: какъв брой добър ще бъде Тръмп за най-голямата стопанска система в света в кратковременен проект – и какъв брой плашещ в дълготраен проект, освен за Съединените щати? Неговите обещания за парична и фискална агресия, съчетани с насрещния вятър на търговията и труда, който Тръмп съвсем несъмнено ще си аргументи, предвещават същинско икономическо влакче в увеселителен парк, с обилие от спечелили и губещи, написа изданието.

Това, което е по-трудно да се оцени, е въздействието, което обещаните от Тръмп цени до 20 % за всички търговски сътрудници и минимум 60 % върху Китай ще имат върху търговията, растежа и инфлацията в Съединени американски щати.

В последна сметка, както Адам Поузен, президент на Института за интернационална стопанска система Питърсън, не престава да акцентира, същинските опасности на Тръмп 2.0 за стопанската система са известните незнайни. Човек може да ограничи стоките (чрез повишение на тарифите) или може да ограничи предлагането на работна ръка (чрез депортиране на всички имигранти, които работят в селското стопанство и услугите). Правенето на двете по едно и също време би било невиждан, опасен и сигурно безценен опит, написа още Foreign Policy.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР