Евродепутатът от ЕНП-ГЕРБ Емил Радев заяви, че България се намира

...
Евродепутатът от ЕНП-ГЕРБ Емил Радев заяви, че България се намира
Коментари Харесай

Емил Радев: Фалшивите новини и политическият саботаж застрашават процеса на приемане на еврото

Евродепутатът от ЕНП-ГЕРБ Емил Радев съобщи, че България се намира на финалната права по пътя към еврозоната, като предизвести за подправените вести и политическата неустойчивост, които могат да се окажат съществени препъникамъни пред приемането на еврото .

" Трябва да внимаваме опасенията на българските жители и подправените вести, които се насаждат към този момент повече от две години, да не набъбнат ", акцентира Радев в изявление за bTV.

Той уточни, че на 8 юли се чака Съветът на Европейски Съюз и Европейският парламент да гласоподават резолюция , обвързвана с приемането на България в еврозоната. Според него обаче националните институции като Национална агенция за приходите, Комисията за отбрана на потребителите и Комисията за защита на конкуренцията имат основна роля в предотвратяването на спекулации и изкуствено повдигане на цените.

" Самото евро на никое място не е вдигнало инфлация. Инфлация подвигат бюджетни дефицити, административно повишаване на заплати, раздробяване на веригата на доставки, повишаване на разноските за произвеждане ", посочи евродепутатът.
 Борисов: Държавата би трябвало да стовари цялата си суровост против спекулата
Борисов: Държавата би трябвало да стовари цялата си суровост против спекулата

Според водача на ГЕРБ след конвергентния отчет ни чака година и половина доста работа

Радев беше безапелационен, че политическият бойкот също може да попречи на процеса . Той упрекна водача на " Възраждане " Костадин Костадинов, че изпраща писма до министър председатели и президенти на европейски страни за България да бъде блокирана, само че добави: " Това е несъмнено петото или шестото писмо, което изпраща и никой просто не му дава отговор. "

Евродепутатът акцентира, че единствено една страна членка не може да блокира процеса на присъединение, защото резолюцията в Европарламента се гласоподава с нормално болшинство .

В същото време Радев предизвести, че вътрешнополитическата неустойчивост, в това число възможен избор на съмнение, може да сътвори отрицателни сигнали към Брюксел . " Вотът на съмнение може да се трансформира в препъникамък към евроинтеграцията. Това е опит да се каже, че България има неустановеност и неустойчивост ", уточни той.

Радев съобщи още, че вероятно ново държавно управление или длъжностен кабинет би могло да откаже да извършва поетите задължения и по този метод да спре процеса по приемането на еврото.

Във връзка с, Радев разкритикува метода на европейските институции и уточни, че е недопустимо докладчикът да организира десетки срещи със северномакедонски представители и единствено една с българската страна. Той изясни, че до управленията на външната комисия и на Европейския парламент, вследствие на което гласуването по отчета е било отсрочено.

" Абсолютно притеснително е това, което се случва. Това ясно демонстрира, че има интервенция ", съобщи Радев.
 Бойко Борисов: Спирам да се занимавам с Политическа партия
Бойко Борисов: Спирам да се занимавам с Политическа партия

Според водача на ГЕРБ опитът на Политическа партия да предизвикват избор на съмнение след оповестяването на дата за приемане на еврото може да заплаши самия процес
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР