Еврейско училище в Амстердам е било повредено след нощна експлозия

...
Еврейско училище в Амстердам е било повредено след нощна експлозия
Коментари Харесай

Няма съобщения за ранени след експлозия в еврейско училище в Амстердам, твърдят служители

Еврейско учебно заведение в Амстердам е било развалено след нощна детонация против външната му стена, сподели кметът Фемке Халсема в изказване в събота, осъждайки гърмежа като „ нерешителен акт на експанзия “. 

Образувано е следствие. Халсема сподели, че полицията има записи от камери за видеонаблюдение на човек, който слага взривното устройство. 

Не се оповестява за пострадвания, сподели Халсема. Тя разказа вредите като „ лимитирани “, само че означи, че еврейската общественост в Амстердам „ все по-често се сблъсква с антисемитизъм и това е недопустимо “.

„ Училището би трябвало да бъде място, където децата могат да посещават часовете в цялостна сигурност. Амстердам би трябвало да бъде място, където евреите могат да живеят в сигурност “, сподели Халсмеа.  

Холандският министър председател Роб Джетен назова случая „ ужасяващ “ на X и сподели: „ Антисемитизмът няма място в Холандия. “

„ Разбирам гнева и страха, които това предизвика, и бързо ще се срещна с еврейската общественост. Тя постоянно би трябвало да се усеща в сигурност в нашата...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР