Евгени Кузнецов вкара решителната дузпа за Вашингтон при успеха над

...

Вашингтон се наложи над Калгари след изпълнение на дузпи в НХЛ

Евгени Кузнецов вкара решителната дузпа за Вашингтон при триумфа над Калгари с 3:2 в Националната хокейна лига. Матю Филипс се регистрира с гол и асистенция, а Конор Макмичел съще се разписа за Кепитълс. Вратарят на Вашингтон Дарси Кюмпер направи 38 спасявания в мача. При дузпите той отрази ударите на Джонатан Юбердо, до момента в който Йегор Шарангович и Назем Кадри не уцелиха задачата.
Дилон Дюб и Адам Ружичка записаха по гол и асистенция за Калгари, вратарят Джейкъб Марксторм спря 21 шута.

Джеймс Раймер направи 23 спасявания за Детройт при триумфа над Кълъмбъс с 4:0 като посетител. Шейн Гостисбехиър, Микаел Расмусен, Дилан Ларкин и Ейндрю Коп вкараха за Детройт, който към този момент има две следващи победи след провалянето от Ню Джърси на старта.

Сам Райнхарт вкара два гола, а Сергей Бобровски спря 31 удара при успеха на Флорида над Ню Джърси с 4:3. Флорида водеше в резултата с 4:0, преди Ню Джърси да вкара три безответни попадение в третата част. Картър Херхеге и Нико Микола вкараха за Флорида, като това бе първи триумф за отбора през сезона. Витек Ванечек избави 26 шута на вратата на Ню Джърси. Ерик Хаула, Майкъл Маклеод и Йеспер Брат осъществиха за гостите.

Винсънт Трочек вкара победния гол при числено преимущество за Ню Йорк Рейнджърс при триумфа нас Аризона с 2:1. Крис Крайдър означи четвъртия си гол за сезона, Игор Шестьоркин отрази 26 удара. Клейтън Келър бе прецизен за Аризона.

Кори Пери означи за Чикаго при безапелационния успех над Торонто с 4:1. Макензи Ентуистъл, Тайлър Джонсън и Тейлър Радиш също вкараха за спечелилите. Андреас Атанасиу избави 34 шута. Джон Таварес означи за Торонто, който бе спечелил първите си два мача за сезона.

Мачове от постоянния сезон на НХЛ:
Кълъмбъс - Детройт  - 0:4 Ню Джърси - Флорида - 3:4 Ню Йорк Рейнджърс - Аризона - 2:1 Торонто - Чикаго    - 1:4 Вашингтон - Калгари - 3:2 след дузпи