Евертън записа първа победа в Премиър лийг през настоящата кампания,

...

Евертън дочака първата си победа в Премиър лийг през този сезон

Евертън записа първа победа в Премиър лийг през актуалната акция, откакто надви с 1:0 над Уест Хам на „ Гудисън Парк “ в дуел от осмия кръг. Нийл Мопе означи единственото попадение в 53-тата минута. Така „ карамелите “ най-накрая прекъснаха серията от четири следващи равенства, а провалянето изправи Уест Хам в зоната на изпадащите.

Ифрсиа Гей стартира за първи път като титуляр за Евертън след завръщането си на „ Гудисън “. Асмир Бегович пък размени на вратата контузения Пикфорд. Очакванията, че Доминик Калвърт-Люин може да се завърне за този дуел не се оправдаха.

Дейвид Мойс бе направил шест промени от мача в Лигата на конференциите през седмицата. Фабиански, Зума, Боуен, Формалс, Соучек и Антонио се завърнаха измежду титулярите.

„ Карамелите “ вложиха много старания през първата част, само че по този начин и не съумяха да стигнат до нито един прецизен удар. Иначе най-хубавата опция за гол преди почивката бе точно пред вратата на домакините, само че Коуди се намеси решаващо, с цел да блокира Антонио. След това Боуен стигна до топката и я върна в наказателното поле, само че там още веднъж топката бе изчистена.

В 53-тата минута Евертън поведе в резултата, откакто Мопе си пое след подаване на Иуоби, след което французинът се обърна добре и стреля сред двама бранители на Уест Хам, пращайки топката до дясната греда.

„ Чуковете " пробваха да отговорят. В 68-ата минута Соучек засече с глава центриране на Грей, само че топката мина настрана от задачата. ¼ час преди края пък удар на Бенрама срещна гредата. Бегович мазета мощен удар на Корне в 84-тата минута. Малко  след това Корне се озова в още по-чиста позиция, само че в последния миг Патерсън съумя да му чукне топката и да предотврати доста сериозна заплаха. В добавеното време имаше едно съществено безредие в наказателното поле на домакините, само че Евертън въпреки всичко удържа преднината си.

Снимки: Gettyimages