Евертън се класира на 1/16 финалите на ФА Къп. След

...

Евертън се потруди доста, за да продължи напред за ФА Къп

Евертън се класира на 1/16 финалите на ФА Къп. След продължение, " карамелите " победиха Родъръм с 2:1 на " Гудисън Парк ".

В постоянното време, мачът приключи 1:1.

Тимът от Ливърпул откри резултата в 8-ата минута, когато Дженк Тосун пое подаване и стигна до наказателното поле и прониза празната мрежа, правейки резултата 1:0.
 Аматьорският Чорли изхвърли Дарби Каунти от ФА Къп

Уейн Рууни и множеството негови футболисти са в самоизлоцаия

В 56-ата минута, отборът от Чемпиъншип изравни. Матю Олосунде връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл за 1:1.

Четири минути преди края на постоянното време, Хамес Родригес вкара, само че попадението бе анулирано от ВАР поради засада.

В добвеното време, в 93-ата минута, Абдулай Дукур пое подаване и изстреля неспасяем удар без съмнение, който влетя в долния ляв ъгъл за 2:1.