Евертън продължи да се изкачва в класирането, след като спечели

...

Евертън продължава да се издига

Евертън продължи да се изкачва в класирането, откакто завоюва с 3:1 семейството си на Кристъл Палас. " Карамелите " към този момент пети следващ мач във Висшата лига нямат загуба и краткотрайно са на седмо място, на точка пред Манчестър Юнайтед.

Отборът на Карло Анчелоти имаше предимство през цялата среща и справедливо стигна до трите точки, макар че лондончани изравниха при започване на втората част. Бернард откри резултата в 18-ата минута, а Бентеке се разписа в 51-ата. Ричарлисон изведе Евертън още веднъж напред след час игра, а малко преди края Калвърт-Люин подсигури успеха на домакините.

December 4th 2019: Everton are 18th and sitting in the relegation zone

February 8th 2020: Everton are 7th in the Premier League table and five points off 4th spot.

What a turnaround. pic.twitter.com/d7CUjiCks5
— Squawka Football (@Squawka) February 8, 2020
Кристъл Палас в 11-и следващ мач за състезание не съумя да победи днешния си противник. Тимът на Рой Ходжсън позволи гол в десети следващ турнирен мач и след серия от шест следващи срещи без триумф е 14-и в класирането, на шест точки над зоната на изпадащите.

ЕВЕРТЪН - КРИСТЪЛ ПАЛАС 3:1
1:0 - Бернард (18)
1:1 - Бентеке (51)
2:1 - Ричарлисон (58)
3:1 - Калвърт-Люин (88)

СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 26 кръг, събота 8 февруари  Евертън 3:1краен резулат  Кристъл Палас