Евертън постигна втора поредна победа с 5:2, след като надигра

...

Евертън с ново голово шоу

Евертън реализира втора поредна победа с 5:2, откакто надигра с този резултат Флийтууд Таун като посетител в дуел от третия кръг на Купата на лигата. Преди няколко дни " карамелите " завоюваха със същия резултат против. В идващия кръг отборът на ще срещне.

Евертън тотално надигра отбора от Лига Едно през първата част, само че съумя да означи едвам два гола, които осъществя. И двете попадения на бразилеца бяха много красиви. В 22-рата минута той се разписа с глава, а в 34-тата бе изведен доста добре от и удвои. В самото начало на втората част Марк Дъфи върна едно попадение след неточност на, само че единствено минута по-късно Иуоби възвърне задатъка от два гола на Евертън. Калъм Кампс понижи още веднъж след удар със задна ножица, като и тук британският народен пазач не се показа добре. направи 4:2 в 73-тата минута, а резервата оформи крайния резултат в добавеното време.