Евертън победи с 2:1 като гост Лийдс и спря възхода

...

Евертън триумфира срещу Лийдс

Евертън победи с 2:1 като посетител Лийдс и спря възхода на новака във Висшата лига. Гилфи Сигурдсон откри резултата в 9-ата минута, а Доминик Калвърт-Люин в 41-ата удвои преднината на " карамелите ". Почетното попадение за Лийдс вкара Рафиня малко след почивката.

Преди това Лийдс реализира две следващи победи на непознат терен, които възвърнаха самочувствието на отбора след неувереното начало на годината. Биелса се надяваше положителната серия да продължи, само че Евертън дойде с упоритостта да навакса изгубените точки от домакинското проваляне против Нюкасъл и в действителност го стори

В класирането Евертън е на 6-о място с 36 точки, а Лийдс има 29 точки и се намира на 11-а позиция. Отборът на Марсело Биелса може да съжалява за пропуските си, а Карло Анчелоти би трябвало да е удовлетворен от превъзходните намеси на аварийния вратар Робин Олсен..

Източник: fakti.bg