Евертън победи Челси с 1:0 във Висшата лига. Така карамелите

...

Евертън с безценна победа над Челси

Евертън победи Челси с 1:0 във Висшата лига. Така " карамелите " записаха скъп триумф в борбата за оцеляване.

Ричарлисон означи единствения гол малко след почивката, а с решителен принос за триумфа бе вратарят Джордан Пикфорд.

Маунт сътвори първата заплаха в дуела, стреляйки от отдалеченост, само че топката мина на сантиметри над напречната греда. Домакините дадоха отговор с акция на Гордън, който преодоля двама бранители, напредна доста добре и шутира с левия крайник, само че не уцели вратата.
 Тотнъм победи Лестър с 3:1 във Висшата лига
Тотнъм продължава борбата за топ 4

Хюн Мин Сон се отличи с 2 гола и асистенция

Евертън стартира вихрено второто полувреме. В 47-ата минута Ричарлисон блокира подаване на Аспиликуета, след което Грей продължи към бразилеца, който откри резултата с удар в далечния ъгъл на Менди. Веднага по-късно Миколенко пропусна да удвои от отлична позиция.

Пет минути преди края Грей пропусна да реши всичко, откакто ударът му мина на сантиметри от задачата. В продължението на дуела Пикфорд избави по превъзходен метод удар на Ковачич от близко и Евертън стигна до жизненоважната победа.