Евертън и Арсенал играят при резултат 0:0 на Гудисън парк

...

НА ЖИВО: Евертън - Арсенал 0:0, натиск на карамелите

Евертън и Арсенал играят при резултат 0:0 на " Гудисън парк " в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

В първите пет минути нямаше чисти голови положения, като Арсенал бе по-атакуващият тим, само че Евертън отговаряше с добра експанзия, печелейки няколко основни единоборства. В 8-а минута " карамелите " проведоха добра контраофанзива, при която топката бе отклонена и можеше да се стигне до голов удар, само че Рамсдейл внимаваше и мазета с една ръка. Малко по-късно пристигна и първият прецизен удар в срещата, откакто Томас Партей опита шанса си от отдалеченост, само че изстрелът бе слаб и Пикфорд умерено улови.

Постепенно Евертън откри напън в половината на съперника и в 20-та минута изпълни три следващи корнера, само че не съумя да насочи прецизен удар към вратата на Рамсдейл. Калвърт-Люин насочи изстрел с глава, само че той мина над напречната греда. В 30-а минута Букайо Сака се пребори прелестно за топката и откри Еди Нкетиа в наказателното поле, който мина елегенатно през Тарковски, а нападателят приключи с удар, който обаче не бе прецизен. Това бе добър късмет за Арсенал.

В 33-а минута Амаду Онана направи необикновен рейд по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, само че никой състезател в синьо не съумя да засече топката. В 39-а минута Сака получи прелестен пас в наказателното поле и стреля от въздуха с левия крайник, само че Конър Коути мазета пред голлинията. В добавеното време на първата част топката бе центрирана отдясно и Калвърт-Люин връхлетя върху нея, като насочи удар с глава, който мина настрана от вратата.

Евертън:  1. Джордан Пикфорд, 19. Виталий Миколенко, 2. Джеймс Тарковски, 30. Конър Коуди, 23. Шеймъс Коулман, 7. Дуайт МакНийл, 8. Амаду Онана, 27. Идриса Гей, 17. Алекс Иуоби, 16. Абдулай Дукуре, 9. Доминик Калвърт-Люин

Треньор:  Шон Дайш

Арсенал:  1. Аарън Рамсдейл, 25. Александър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 12. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей 8. Мартин Йодегаард, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 14. Еди Нкетиа

Треньор:  Микел Артета