Ева Вукадинова се класира на 44-о място в първия манш

...

Вукадинова преодоля първия манш на гигантския слалом, Шифрин се провали |

Ева Вукадинова се класира на 44-о място в първия манш на гигантския слалом по ски алпийски дисциплини на зимните Игри в Пекин.

20-годишната Вукадинова, която направи олимпийски дебют, преодоля трасето на пистата " Ледена река " в Янцин за 1:05.58 минута.

Лидерка след първия манш е Сара Хектор от Швеция с 57.56 секунди.

Хектор, която записа три победи и общо пет класирания на подиума в шестте старта в дисциплината през сезона за Световната купа, има задатък от 30 стотни от секундата пред Катарина Трупе (Австрия) и от 42 стотни пред бронзовата медалистка в дисциплината от Пьончан 2018 Федерика Бриньоне (Италия).

Защитаващата купата си Микаела Шифрин (САЩ) отпадна в самото начало, откакто пропусна врата.

В първия манш стартираха 80 алпийки, като 61 от тях доближиха сполучливо до финала.

Второто втурване е през днешния ден от 14:30 локално време (8:30 българско време).
Източник: offnews.bg